Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular
2 votes, 5.00 avg. rating (99% score)

• Argan Yağı Yüz ve Vücut Serumu Nedir?

Tamamen Argan ağacından soğuk baskı metoduyla elde edilen ve herhangi bir boyar madde, koku veya ek madde içermeyen % 100 organik bir üründür. Kırışıklıkları düzeltmek, cildi nemlendirmek, saçlı deriyi ve saçı beslemek için kullanılan güzellik serumudur. Argan Yağı Yüz ve Vücut Serumu iltihap oluşumunu engeller, iz kalmasının önüne geçer, cildi egzama ve sedef gibi pek çok cilt hastalığından korur, bu hastalıkların tedavisinde önemli fayda sağlar.

• Argan Yağını Doğanın Yaşlanmayı Geciktirici Mucizesi Yapan Nedir?

Argan Yağı yağ asitleri (omega asitleri) antioksidanlar ve yenileyici özelliği olan E vitamini gibi eşsiz bir içeriğe sahip olduğu için, yaşlanmayı geciktirici olarak uluslararası bir ün kazanmıştır. Argan Yağının içindeki maddeler hem tek başlarına hem de işbirliği yaparak cildin sağlığını tekrar kazanmasına, gençleşmesine ve dermatolojik hastalıkların doğal olarak iyileşmesine yardımcı olur.

• Argan Yağı Yüz ve Vücut Serumunda Hangi Antioksidanlar Bulunmaktadır?

Argan Yağı içinde bulunan Karotenoidler, polifenoller, ferulik asit, squalen ve zengin E vitamini (Tokoferol) güçlü antioksidanlardandır. Bir hücreyi radikal hasardan korumanın en etkili yolu bu işi hem hücrenin içinden hem de dışından yapmaktır. Serbest radikallerin oluşturduğu ölümcül zincirleme reaksiyondan korumada en etkili antioksidan (Tokoferol) E vitaminidir. Argan Yağı’nın yaşlanmayı geciktirici etkisi doğanın bu serbest radikallerle mücadelesine dayanmaktadır.

• Serbest Radikal Nedir?

Serbest radikaller hücre oksijen kullanırken ortaya çıkan kararsız moleküllerdir. Bu moleküller kabuğun dışında bir serbest elektron taşırlar. Bu serbest elektronlar ise molekülün kararsız olmasına yol açar. Bu moleküllerin hücre zarı, hücre proteinleri ve DNA ile etkileşmesi hücre için hayati önem taşıyan bu yapılarda hasara neden olur. Sonuçta erken yaşlanma, kırışıklık ve hastalıklar ortaya çıkar. Serbest radikallerin neden olduğu hasar oksidasyon hasarıyla ilişkilidir çünkü stabil olmayan molekül oksijen molekülünün kendisidir.

• Antioksidan Nedir ve Antioksidanlar Serbest Radikallerle Nasıl Savaşır?

Antioksidanlar pek çok yapıda bulunabilirler, en sık olarak protein, vitamin, enzim ve metabolit olarak karşımıza çıkarlar. Bu moleküller serbest radikallere bağlanırlar ve onları kararlı bir hale getirirler. Dolayısıyla serbest radikalleri zararsız hale getiriler. Bu işlem ne kadar erken olursa hücre için o kadar iyidir. Çünkü bu serbest radikaller hücrenin farklı bölgelerine giderek o yapılara zarar verirler.

İnflamasyon Nedir ve Argan Yağının Hangi Özellikleri İnflamasyon Oluşmuş Cilde Etki Eder?

Ciltte oluşan her hasar, enfeksiyon veya alerjik olay sonucunda vücut tepki olarak o bölgede inflamasyon oluşturur. İlginçtirki her inflamatuar olayda serbest radikal oluşumu da meydana gelir. Argan Yağı’ndaki karotenoidler, polifenoller, ferulik asit ve E vitamini serbest radikal aktivitesinin önüne geçer. Argan Yağı’nda bulunan steroller, E vitamini ve polifenoller çok yönlü etkiye sahiptir. Bu bileşikler iyileştirme ve yenileme etkilerinin yanı sıra antioksidan etkiye de sahiptirler. Polifenoller ise anti-inflamatuar ve anti-alerjik etkilere sahiptirler. E vitamini esansiyel yağ asitlerini yıkımdan korur. Esansiyel yağ asitleri inflamatuar hastalıkların iyileşmesine yardımcı olurlar ve doğal bir antioksidan lipid olan prostaglandin yapımı için gereklidirler.

• Argan Yağı Yüz ve Vücut Serumu’ndaki Hangi Bileşikler Cildi Güneşin Ultraviyole Işınlarına Karşı Koruyor?

Argan Yağı’ndaki esansiyel yağ asitleri ve antioksidan özelliği bulunan karotenoidler, squalen, polifenoller ve E vitamini cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Esansiyel Yağ Asitleri hücre zarını ve DNA’yı ultraviyole ışınların yol açtığı zarara karşı korur. Karotenoidler ve squalen singlet oksijen olarak da bilinen serbest radikallerin aktivitelerini durdurabilir. Bu serbest radikal güneş ışınıyla birleştiği zaman gücünü artırır ve daha yıkıcı bir hale gelir. Ferulik asit ise bu açıdan eşsiz bir maddedir çünkü güneş ışığıyla birleştiği zaman ferulik asidin antioksidan aktivitesi artar. Ayrıca E vitamininin ultraviyole ışığın yol açtığı doku hasarı azalttığı ve iyileşmesini artırdığı kanıtlanmıştır.

Argan Yağı cildi koruduğu şekilde kendisini de özel cam şişesi içinde kendisini de oksidasyondan ve güneşin ışınlarından korumaktadır. Bu özellik Argan Yağı’nın 2 yıl boyunca güvenli bir şekilde kullanılmasına olanak verir.

 

www.arganyagi.com

Sıkça Sorulan Sorular
2 votes, 5.00 avg. rating (99% score)